۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ فروردين | Wednesday 8 April 2020
 
   
  مطالعات دفن بهداشتی پسماند روستاهای منطقه الموت در سال جاری صورت می‌گیرد و سال آینده اقدامات اجرایی برای انتقال پسماند انجام می‌شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین گفت: بیش از ۶۰درصد تسهیلات حمایتی در بخش کشاورزی روستاها پرداخت شده است.
 

تخصیص بیش از۶۰ درصد تسهیلات حمایتی به بخش کشاورزی

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، اکرم نجفی در نشست با اصحاب رسانه استان که به مناسبت روز ملی عشایر برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر ۴۳روستا با جمعیت بیش از یک‌هزار و ۵۰۰خانوار در سطح استان داریم.

وی با اشاره به تمام‌وقت شدن ساعت کاری دهیاران افزود: برای اولین بار مصوبه‌ای تصویب شده که براساس آن اولا دهیاران روستاهای دارای یکهزار خانوار به صورت تمام وقت باشند و وزارت کشور هم مکلف شده چارت تشکیلاتی مورد نیاز را برای دهیاران تدوین کند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین اضافه کرد: همچنین براساس این لایحه از این پس بیمه دهیاران پاره‌وقت هم به صورت تمام وقت انجام می‌شود.

نجفی با اشاره به وضعیت ساماندهی پسماندهای روستایی عنوان کرد: در حال حاضر تمام پسماندهای روستایی منهای منطقه الموت به جایگاه محمدآباد منتقل می‌شود و برای منطقه الموت که امکان جابجایی پسماند آن به سایت محمدآباد وجود ندارد، اقدامات لازم در دستورکار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: براین اساس مطالعات دفن بهداشتی پسماند روستاهای منطقه الموت در سال جاری صورت می‌گیرد و سال آینده اقدامات اجرایی برای انتقال پسماند انجام می‌شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین گفت:از سال ۹۶ اولین بار بود که تسهیلات حمایتی برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی در نظر گرفته شد بنابراین نقاط ضعف باید احصا و برطرف می‌شد.

نجفی با بیان اینکه جزییات آماری طرح تسهیلات حمایتی برای اشتغال‌زایی در روستاها در اختیار اداره کل کار است، اظهار کرد:۱۷۷ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی برای اشتغال در بخش‌های مختلف روستاها پرداخت شده که از آن جمله می‌توان به ۲۰ میلیارد تومان بخش صنعت، ۱۱میلیارد تومان بخش گردشگری و ۱میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان ارتباطات اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در حال حاضر ۹طرح با ۵میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل طرح‌های درآمدزا در روستاهای استان داریم.

به گفته مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین بیش از ۶۰درصد تسهیلات حمایتی در بخش کشاورزی روستاها پرداخت شده است.

نجفی اظهار کرد: ۱۰۰روستای دارای پتانسیل گردشگری در استان شناسایی شده و تفاهم‌نامه‌ای هم برای جذب سرمایه‌گذار در این روستاها منعقد شده است.

وی اضافه کرد:‌ روند مهاجرت از روستا به شهر متوقف شده اما آمار دقیق مربوط به مهاجرت معکوس به سرشماری ۱۴۰۰منوط شده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین ادامه داد: دهیاران نمی‌توانند از اعتبارات دهیاری بر له یا علیه کاندیدای خاص استفاده کنند اما در جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نقش مهمی دارند.

نجفی یادآور شد: برای هفته روستا و عشایر افتتاح۱۰۶پروژه روستایی، برپایی جشنواره عکس، حضور در میز خدمت نمازجمعه، حضور در همایش ملی روز روستا و عشایر و افتتاح پروژه‌های قزوین به صورت ویدیوکنفرانس در خراسان جنوبی در دستورکار قرار دارد.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 20:43- 1399/1/20
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
 
آیا شما با حذف کلمات شرقی و غربی ازکلمه الموت شرقی و الموت غربی موافق هستید؟

نام کاربری :

کلمه عبور :

:: عضویت در باشگاه هواداران


مشاهده تصاوير ارسالي کاربران(گالري تصاوير)

ضرب المثل هاي الموتي

روستاهاي الموت

گويشهاي الموتي

ارسال نظرات

 
       

:: برگ نخست      :: درباره الموت      :: اخبار  الموت      :: وب گردی     :: گردشگری      :: ارتباط با ما

     

تمامــی حقـــوق این وب سایــت متعلــق اســت بــه سایت الموت من و برای این گروه محفوظ است


طراحی سایت توسط پارس فناوران