۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد | Sunday 18 August 2019
 
   
  دهستان های چوغور در منطقه طارم سفلی، دستجرد سفلی در بخش رودبار الموت غربی هر یک با 18 روستا و زوارک با 35 روستا در بخش رودبار الموت شرقی برای محرومیت زدایی انتخاب شدند.

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران گفت: محرومیت زدایی از سه دهستان قزوین در پنج کارگروه تخصصی آغاز شده است.

 

به گزارش سایت الموت من، سردار حمزه برین روز چهارشنبه در دیدار با استاندار قزوین، افزود: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاده در قزوین با هدف رفع محرومیت و آباد کردن نقاط محروم روستایی شکل گرفته و در این رابطه نیز پنج کارگروه تربیتی، فرهنگی، اجتماعی به همراه سلامت و طب اسلامی، اشتغال و کارآفرینی، اقتصاد و عمران روستاها تشکیل شده است.
این مسئول ادامه داد: با ابلاغ ماموریت محرومیت زدایی از سوی فرمانده سپاه، شناسایی دهستان های توسعه نیافته و کم برخوردار در این استان آغاز و در همین راستا دهستان های چوغور در منطقه طارم سفلی، دستجرد سفلی در بخش رودبار الموت غربی هر یک با 18 روستا و زوارک با 35 روستا در بخش رودبار الموت شرقی برای محرومیت زدایی انتخاب شدند.
سردار برین ادامه داد: در گام بعد، برای پایش اطلاعات و شناسایی نقاط قوت، ضعف، فرصت و تهدیدهای این نقاط محروم و صعب العبور اقدام به عمل آمد.
به گفته این مسئول نظامی، برای هر دهستان نیز حدود پنج میلیارد ریال اعتبار و در حوزه عمرانی 25 میلیارد ریال هزینه می شود که آورده این قرارگاه یک سوم و مابقی آن نیز باید از طریق مردم و دستگاه های ذیربط تامین شود.
وی، مهمترین ویژگی این طرح ها را مشارکت مردم در اجرای آنها دانست و یادآور شد: 10 تا 30درصد پروژه ها توسط مردم، 30 تا 50 درصد توسط سپاه و مابقی نیز توسط دستگاه های ذیربط اجرایی می شوند.
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه ادامه داد: برای هر دهستان یک نقشه فعالیت عمرانی طراحی و در مدت 6 ماه عملیات خدمات رسانی با مشارکت مردم به عمل خواهد آمد.
سردار برین افزود: بسیاری از روستاهای استان قزوین از ابتدای انقلاب تاکنون محروم بوده اند که با خدمات رسانی و فعالیت های عمرانی یاد شده شاهد ارتباط مستحکم تر مردم این مناطق با نظام مقدس اسلامی خواهیم بود.
این مسئول اضافه کرد: برای رفع مشکل آنتن دهی صدا و سیما، هشت ایستگاه دیجیتال به منظور پوشش 40 روستا در دهستان های محروم راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه در حوزه اشتغال فعالیت هایی مانند ارائه طرح زنبورداری با استقرار یک هزار کندوی عسل به 17 خانوار طارمی، گفت: در حوزه تربیتی طرح ها و اقدامات مناسبی با دستگاه های متولی از جمله آموزش و پرورش آغاز شده و در حوزه عمرانی نیز حرکت های عمومی قابل توجهی مانند حفر سه حلقه چاه آب و پنج هزار و 600 متر لوله گذاری در حال اجرا است.
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه اظهار داشت: مدیران دستگاه ها باید این فرصت را غنیمت شمرده و همکاری لازم را برای فعالیت های عمرانی و آبادانی روستاها داشته باشند.
سردار برین تصریح کرد: 32 طرح از 42 پروژه عمرانی این قرارگاه در روستاها اجرایی شده و در فاز نخست نیز اجرای طرح های آبی و راهی مورد توجه قرار گرفته است.
معاون هماهنگ کننده سپاه استان قزوین نیز در این جلسه گفت: یکی از ماموریت های ابلاغی از سوی فرماندهی کل سپاه و سفارش مقام معظم رهبری توجه و عنایت به مناطق محروم کشور است که به دنبال آن قرارگاه پیشرفت و آبادانی و رفع محرومیت زدایی در استان قزوین شکل گرفت.
سرهنگ ابوالفضل طاهرخانی افزود: سه دهستان های استان قزوین شامل این طرح قرار گرفته و جلساتی نیز با معاون عمرانی استاندار جهت هماهنگی بین دستگاه های ذیربط برای حضور در این مناطق به عمل آمده است.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 13:59- 1398/5/27
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
 
آیا شما با حذف کلمات شرقی و غربی ازکلمه الموت شرقی و الموت غربی موافق هستید؟

نام کاربری :

کلمه عبور :

:: عضویت در باشگاه هواداران


مشاهده تصاوير ارسالي کاربران(گالري تصاوير)

ضرب المثل هاي الموتي

روستاهاي الموت

گويشهاي الموتي

ارسال نظرات

 
       

:: برگ نخست      :: درباره الموت      :: اخبار  الموت      :: وب گردی     :: گردشگری      :: ارتباط با ما

     

تمامــی حقـــوق این وب سایــت متعلــق اســت بــه سایت الموت من و برای این گروه محفوظ است


طراحی سایت توسط پارس فناوران