۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين | Sunday 24 March 2019
 
   
  ساخت و سازهای غیرمجاز در اطراف قلعه الموت پیگیری می‌شود
نماینده مردم قزوین در مجلس با انتقاد از ساخت و سازهای غیرمجاز در اطراف قلعه الموت، گفت: ثبت جهانی قلعه الموت دستاوردهای بسیاری به لحاظ جذب گردشگر، ایجاد اشتغال و درآمدزایی به دنبال خواهد داشت.

به گزارش سایت الموت من،سیده حمیده زرآبادی با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در اطراف قلعه الموت به‌عنوان یک اثر تاریخی و باستانی، گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم قلعه به صورت باغ و ساختمان سبب شده که روند ثبت جهانی آن دچار خدشه شود هرچند مسئولان پس از آگاهی از این اقدام خلاف، درصدد تخریف ساختمان‌ها و برطرف کردن مشکل برآمده‌اند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ثبت جهانی قلعه الموت دستاوردهای بسیاری به لحاظ جذب گردشگر، ایجاد اشتغال و درآمدزایی دارد، ادامه داد: طبق برنامه ششم توسعه باید به گردشگری به عنوان صنعتی درآمدزا نگاه کرد لذا باید به تمامی آثار باستانی و تاریخی اهمیت بیشتری داده و آنها را به سمت درآمدزایی سوق داد.

منطقه الموت با توجه به طبیعت بکر و آثار تاریخی پتانسیل بالای برای رونق این مهم در استان قزوین و کل کشور دارد، افزود: این در حالی است که در پی ثبت جهانی قلعه و افزایش گردشگری در منطقه فروش صنایع دستی و محصولات محلی نیز رونق گرفته و اقتصاد پویا می‌شود بنابراین با هیچ استدلالی آسیب به آثار تاریخی پذیرفتنی نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ماموران یونسکو بسیار دقیق و حساس بازرسی‌ها را انجام می‌دهند، اضافه کرد: آنچه ثبت جهانی می‌شود باعنوان "ثبت منظر تاریخی و طبیعی دره الموت" است که از منطقه "پیچ بن" تا "پل انبوه" را شامل می‌شود و بسیار فراگیر و تاثیرگذار است البته باید مردم نیز کمک کنند تا با همکاری نهادهای ذیربط این کار ارزشمند نهایی شود./
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 20:09- 1398/1/4
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
 
آیا شما با حذف کلمات شرقی و غربی ازکلمه الموت شرقی و الموت غربی موافق هستید؟

نام کاربری :

کلمه عبور :

:: عضویت در باشگاه هواداران


مشاهده تصاوير ارسالي کاربران(گالري تصاوير)

ضرب المثل هاي الموتي

روستاهاي الموت

گويشهاي الموتي

ارسال نظرات

 
       

:: برگ نخست      :: درباره الموت      :: اخبار  الموت      :: وب گردی     :: گردشگری      :: ارتباط با ما

     

تمامــی حقـــوق این وب سایــت متعلــق اســت بــه سایت الموت من و برای این گروه محفوظ است


طراحی سایت توسط پارس فناوران