۱۳۹۷ جمعه ۳ اسفند | Friday 22 February 2019
 
   
  هشدار نسبت به تشدید رانش زمین در روستای زرآباد

مدیرفنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، نسبت به تشدید رانش زمین در روستای گردشگری زرآباد قزوین هشدار داد و گفت: در این خصوص، کارگروه زلزله و لغزش لایه های زمین تشکیل شده و تصمیمات آن به زودی اعلام می شود.

به گزارش سایت الموت من،محمد حاج میرصادقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دنبال وقوع رانش زمین در روستای گردشگری زرآباد و با تاکید مدیریت بحران استانداری قزوین، نشست کارگروه زلزله و لغزش لایه های زمین به ریاست مدیرکل راه و شهرسازی استان و با حضور نمایندگانی از جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، بنیاد مسکن، مدیریت بحران و سازمان نظام مهندسی ساختمان امروز در این اداره کل تشکیل شد.
وی با اشاره به اینکه برخی از ترک های موجود زمین مربوط به سال های گذشته بوده و برخی از آنها نیز از 2 هفته پیش به این طرف ایجاد شده اند، گفت: با توجه به عرض برخی از ترک های حاصل از رانش این منطقه که دارای عمق قابل توجهی است، بازدیدی از سوی اعضای این کارگروه روز گذشته از منطقه صورت گرفت و قرار شد در ابتدا اقدام های ضربتی به منظور ایمن سازی منطقه صورت بگیرد و تا هفته آینده نیز گزارش آن اعلام شود.
به گفته وی، ترک های ایجاد شده در این منطقه از شمال به جنوب و جهت عرض ترک ها نیز از غرب به شرق می باشد که تا 40 سانتی متر به وضوح قابل مشاهده است.
حاج میرصادقی ادامه داد: با توجه به اینکه در آغاز فصل بارش های بهاری قرار داریم، بدون شک تمهیدات لازم به منظور حفظ جان اهالی این روستا باید صورت گیرد که جلوگیری از ساخت و ساز، انحراف بخشی از فاضلاب روستا و نیز جلوگیری از آبیاری های کشاورزی می تواند بخش اولیه از کارهای ضربتی در این خصوص باشد.
مدیرفنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، رانش زمین را مانند پیش لرزه های یک زلزله دانست و گفت: همه امکانات لازم در جهت حفظ جان اهالی این روستا باید انجام و پیگیری شود و برای این منظور نیز علاوه بر برنامه های ضربتی، برنامه های میان مدت و بلند مدت کارشناسان این اداره کل را در دستور کار قرار گرفته است.
روستای گردشگری و زیارتی زرآباد قزوین در بخش رودبار الموت شرقی شهرستان قزوین و در فاصله 75 کیلومتری شمال شرقی مرکز استان قرار دارد و دارای 130 خانوار جمعیت است.
این روستا در نزدیکی دریاچه اوان واقع شده و به واسطه وجود امامزاده علی اصغر (ع) و درخت خونبار آن از شهرتی منطقه ای و جهانی برخوردار است.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 18:06- 1397/12/3
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
 
آیا شما با حذف کلمات شرقی و غربی ازکلمه الموت شرقی و الموت غربی موافق هستید؟

نام کاربری :

کلمه عبور :

:: عضویت در باشگاه هواداران


مشاهده تصاوير ارسالي کاربران(گالري تصاوير)

ضرب المثل هاي الموتي

روستاهاي الموت

گويشهاي الموتي

ارسال نظرات

 
       

:: برگ نخست      :: درباره الموت      :: اخبار  الموت      :: وب گردی     :: گردشگری      :: ارتباط با ما

     

تمامــی حقـــوق این وب سایــت متعلــق اســت بــه سایت الموت من و برای این گروه محفوظ است


طراحی سایت توسط پارس فناوران