۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين | Sunday 24 March 2019
 
   
  «الموت نامه» کتاب شد

نخستین دفتر «الموت نامه» مجموعۀ ۲۹ مقاله از«عنایت الله مجیدی» در قلمرو سلسله های تاریخی، قلعه ها و استحکامات نظامی، رجال و نام آوران، سکه شناسی، آبادی ها روستاها و دهکده ها، امامزاده ها، سفالینه ها و سنگ قبرها منتشر شد.

 به گزارش سایت الموت من، سرزمین الموت بخش گسترده ای از شمال و شمال شرقی استان قزوین است که در دامنۀ کوه های سربه فلک کشیده البرز مرکزی و در کنار دره بزرگ شاهرود واقع است.

نام الموت در طی روزگاران به افسانه ها در پیوسته و آنچه که روند رازناکی الموت و حوادث تاریخی آن را تشدید کرده است، دوری گزیدن از پژوهش های روشمند تاریخی – فرهنگی و تن دادن به شنیده های مشهور ولی نامعتبر در یکصد سال اخیر است.

با ثبت دژ تاریخی حسن صباح در فهرست آثار ملی کشور و چندین فصل پیاپی کاوش های باستان شناسی در عرصه و حریم قلعه، بسیاری از زوایای پنهان آن آشکار و باطل بودن افسانه ها آشکار گشت و زمینه ثبت جهانی «منظر تاریخی – طبیعی درۀ الموت» فراهم آمد.

همزمان با پژوهش های میدانی، برای تبیین چند و چون تاریخ و فرهنگ الموت، مطالعات اسنادی نیز صورت پذیرفت. استاد فرزانه عنایت الله مجیدی با پایمردی و سختکوشی افزون بر تحقیق و تدوین «کتاب شناسی الموت» که به زودی منتشر خواهد شد، بر اساس شواهد میدانی و مکتوب، با نگارش مقالات ارزنده تحقیقی به روشنگری جنبه های مبهم و کمتر دیده شده الموت پرداخته است.

دفتر اول «الموت نامه» مجموعه مقالات عنایت الله مجیدی، در شمارگان 700 نسخه و با قیمت چهل هزار تومان توسط انتشارات سایه چاپ و منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

نخستین دفتر «الموت نامه» مجموعۀ 29 مقاله از«عنایت الله مجیدی» در قلمرو سلسله های تاریخی، قلعه ها و استحکامات نظامی، رجال و نام آوران، سکه شناسی، آبادی ها روستاها و دهکده ها، امامزاده ها، سفالینه ها و سنگ قبرها منتشر شد.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 20:08- 1398/1/4
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
 
آیا شما با حذف کلمات شرقی و غربی ازکلمه الموت شرقی و الموت غربی موافق هستید؟

نام کاربری :

کلمه عبور :

:: عضویت در باشگاه هواداران


مشاهده تصاوير ارسالي کاربران(گالري تصاوير)

ضرب المثل هاي الموتي

روستاهاي الموت

گويشهاي الموتي

ارسال نظرات

 
       

:: برگ نخست      :: درباره الموت      :: اخبار  الموت      :: وب گردی     :: گردشگری      :: ارتباط با ما

     

تمامــی حقـــوق این وب سایــت متعلــق اســت بــه سایت الموت من و برای این گروه محفوظ است


طراحی سایت توسط پارس فناوران