۱۳۹۷ شنبه ۳۱ شهريور | Saturday 22 September 2018
 
   
  2 هزار گردشگر از خدمات اقامتگاه های بوم گردی قزوین بهره مند شدند

محمد علی حضرتی : ساماندهی و تجهیز خانه‌های شخصی جامعه محلی تحت عنوان خانه مسافر و اقامتگاه‌های بوم‌گردی به منظوراقامت مسافران در روستاهای هدف گردشگری نقش مهمی در جذب گردشگر و رونق گردشگری روستایی در استان داشته است.
این مسئول گفت: اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قزوین از راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در استان حمایت می کند.
وی ادامه داد: راه اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی و ساماندهی و حفظ اصالت‌های معماری و بومی روستاها، آرامش و امنیت گردشگران و آشنایی آنها با نحوه معیشت و آداب و رسوم فرهنگی و اجتماعی سنتی روستائیان را به دنبال دارد.
حضرتی همچنین از تشکیل پرونده و صدور مجوز برای راه اندازی 21 اقامتگاه بوم‌گردی در مناطق روستایی سطح استان خبر داد و در پایان افزود: در حال حاضر در روستاهای سوگا، اندج، کوشک، گازرخان، رجایی دشت، هاشا کلایه، پرچکوه، الولک و زرشک متقاضیان بسیاری برای تبدیل منازل شخصی خود به خانه مسافر و اقامتگاه بوم‌گردی وجود دارد که علاوه بر حمایت این اداره کل برای صدور مجوزهای لازم، همراهی دستگاه‌های اجرایی از طریق فراهم آوردن تسهیلات و ساز و کارهای دولتی نیز در پیشبرد این روند لازم و ضروری است.
در حال حاضر 72 خانه مسافر در روستاهای مناطق الموت غربی و شرقی و آبگرم و 6 اقامتگاه بوم‌گردی در روستاهای هدف گردشگری استان شامل زرآباد، گازرخان، دیکین، شهرک، الولک و بهجت آباد به بهره برداری رسیده که با استقبال گردشگران خارجی و داخلی همراه بودند.
خبرنگار: نسرین رحیمی
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 09:11- 1397/6/31
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
 
آیا شما با حذف کلمات شرقی و غربی ازکلمه الموت شرقی و الموت غربی موافق هستید؟

نام کاربری :

کلمه عبور :

:: عضویت در باشگاه هواداران


مشاهده تصاوير ارسالي کاربران(گالري تصاوير)

ضرب المثل هاي الموتي

روستاهاي الموت

گويشهاي الموتي

ارسال نظرات

 
       

:: برگ نخست      :: درباره الموت      :: اخبار  الموت      :: وب گردی     :: گردشگری      :: ارتباط با ما

     

تمامــی حقـــوق این وب سایــت متعلــق اســت بــه سایت الموت من و برای این گروه محفوظ است


طراحی سایت توسط پارس فناوران