۱۳۹۷ شنبه ۳۱ شهريور | Saturday 22 September 2018
 
   
  مرمت و احیای بافت تاریخی روستای آتان به پایان رسید

میرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: به دنبال اجرای پروژه‌های مرمتی این اداره کل در مناطق روستایی برای حفاظت از معماری سنتی و بافت تاریخی روستاها، طرح ساماندهی و احیای بافت تاریخی روستای آتان الموت شرقی قزوین به پایان رسید.

به گزارش سایت الموت من، محمد علی حضرتی در بازدید از این روستای دارای بافت تاریخی افزود: در این پروژه که از اوایل تیرماه سال جاری آغاز شد، ساماندهی و احیای بخش هایی از بافت تاریخی روستای آتان با فعالیت‌های مرمتی اعم از بام‌سازی بناها شامل جمع‌آوری خاک و کاهگل روی بام، تهیه و اجرای سیمان لیسه‌ای به همراه اصلاح شیب‌بندی بام و تهیه و اجرای ایزوگام درجه یک به متراژ یک هزار و 600 متر مربع با استفاده از منابع ملی سازمان میراث فرهنگی انجام شد.
وی اظهار کرد: روستای تاریخی آتان واقع در بخش الموت شرقی از زیباترین روستاهای پلکانی کشور به شمار می رود که به دلیل برخورداری از بافت تاریخی ارزشمند و چشم اندازی زیبا که ترکیبی از معماری بومی و سنتی در کنار عناصر طبیعی است، به عنوان یکی از مهم ترین قطب‌های گردشگری استان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و در طول سال به ویژه تعطیلات تابستان گردشگران بسیاری از نقاط مختلف کشور، این روستای خوش آب و هوای کوهستانی را برای سفر انتخاب می‌کنند.
روستای آتان از توابع بخش الموت شرقی شهرستان قزوین از جمله روستاهای هدف گردشگری استان قزوین می باشد که در سال 93 به شماره 31132 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
وجود چشم اندازهای زیبای طبیعی در کنار معماری سنتی و بومی و نیز بناهای امامزاده عبدالله و قدمگاه که معماری آن از طبیعت بهره گرفته و مورد توجه مردم روستا و روستاهای همجوار است از ظرفیت های فرهنگی و گردشگری این نقطه به شمار می‌رود.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 09:07- 1397/6/31
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
 
آیا شما با حذف کلمات شرقی و غربی ازکلمه الموت شرقی و الموت غربی موافق هستید؟

نام کاربری :

کلمه عبور :

:: عضویت در باشگاه هواداران


مشاهده تصاوير ارسالي کاربران(گالري تصاوير)

ضرب المثل هاي الموتي

روستاهاي الموت

گويشهاي الموتي

ارسال نظرات

 
       

:: برگ نخست      :: درباره الموت      :: اخبار  الموت      :: وب گردی     :: گردشگری      :: ارتباط با ما

     

تمامــی حقـــوق این وب سایــت متعلــق اســت بــه سایت الموت من و برای این گروه محفوظ است


طراحی سایت توسط پارس فناوران