۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تير | Monday 16 July 2018
 
   
  ساماندهی پسماندها در الموت مقدور نیست

کریم حبیبی‌انبوهی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان که ظهر امروز در سالن مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: در ایام تعطیلات تابستان بیشتر مناطق روستایی منطقه الموت مدنظر گردشگران و مسافران است.

وی افزود: همچنین در ایام تابستان روستاییانی که در شهر ساکن هستند به روستاهای خود باز می‌گردند بنابراین در این ایام با جمعیت بسیاری در روستاها روبه‌رو هستیم.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین اضافه کرد: در چنینی شرایطی وظایف دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان به ویژه آبفای روستایی بیشتر می‌شود.

حبیبی‌انبوهی با اشاره به برگزاری جشنواره گیلاس در روستای اندج منطقه الموت ادامه داد: این جشنواره 6 تیرماه سال جاری برگزار می‌شود و با توجه به اینکه پس از عید فطر است قطع به یقین شاهد حضور گردشگران بسیاری در این جشنواره هستیم.

این مسؤول عنوان کرد: به منظور برگزاری این جشنواره به بهترین شکل ممکن باید هماهنگی‌های لازم و ویژه بین دستگاه‌های اجرایی مرتبط انجام شود تا گردشگران با مشکلی روبه‌رو نشوند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین تصریح کرد: یکی از مشکلات منطقه الموت بحث مدیریت پسماند است زیرا به لحاظ اقلیمی جای خاصی برای ساماندهی پسماندها وجود ندارد.

حبیبی‌انبوهی گفت: در ایام تعطیلات تابستان گردشگران در خارج از محدوده روستاها اتراق می‌کنند و پسماندهای خود را در آن محل برجای می‌گذرانند.

وی بیان کرد: این امر موجب می‌شود که چهره طبیعیت زشت شده و خسارات جبران‌ناپذیری به طبیعت وارد شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین افزود: با توجه به احتمال آتش‌سوزی در این ایام، هلال‌احمر و سایر دستگاه‌های مرتبط باید در شرایط ضروری آمادگی لازم را برای اطفای حریق داشته باشند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین هم در این جلسه بیان کرد: به منظور اطلاع‌رسانی در خصوص تعطیلات تابستان و حضور پررنگ گردشگران در مناطق گردشگری استان نیازمند محتوا هستیم.

نصرت الله علیرضایی اضافه کرد: تبلیغات محیطی هم باید داشته باشیم تا فضاسازی لازم برای ایام تعطیلات تابستان در سطح استان قزوین ایجاد شود.

وی عنوان کرد: در زمینه فرهنگ گردشگری و آداب معاشرت با گردشگران نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم و با استفاده از بنرهای تبلیغاتی با محتوای آداب معاشرت با گردشگران می‌توان در این زمینه فرهنگسازی مناسبی انجام داد.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 13:08- 1397/4/25
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
 
آیا شما با حذف کلمات شرقی و غربی ازکلمه الموت شرقی و الموت غربی موافق هستید؟

نام کاربری :

کلمه عبور :

:: عضویت در باشگاه هواداران


مشاهده تصاوير ارسالي کاربران(گالري تصاوير)

ضرب المثل هاي الموتي

روستاهاي الموت

گويشهاي الموتي

ارسال نظرات

 
       

:: برگ نخست      :: درباره الموت      :: اخبار  الموت      :: وب گردی     :: گردشگری      :: ارتباط با ما

     

تمامــی حقـــوق این وب سایــت متعلــق اســت بــه سایت الموت من و برای این گروه محفوظ است


طراحی سایت توسط پارس فناوران