۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت | Saturday 21 April 2018
 
   
  «اوان» مقصدی شگفت‌انگیز برای گردشگران

«اُوان» در روزهای گرم بهار و تابستان می‌تواند مقصد سفر شما باشد تا ساعاتی از دغدغه‌های شهری و ترافیک شما را دور کند. برای سفر به اوان باید به استان قزوین بروید. پس از رسیدن به استان قزوین باید به سمت جاده قزوین- الموت رفت و جاده‌ای پر پیچ و خم را پشت سر گذاشت. البته زیبایی های این مسیر به اندازه‌ای است که شما را خسته نخواهد کرد.

مسیر این جاده زمانی 3 الی 4 ساعته از شما صرف می‌کند اما مطمئن باشید صرف این زمان برای گذراندن ساعاتی در کنار یکی از زیباترین دریاچه‌های ایران ارزشمند است. این دریاچه که در فاصله 75 کیلومتری قزوین قرار دارد و با توجه به کوهستانی بودن منطقه منظره‌ای زیبا پیش چشمان شما به تصویر می کشد.

جالب است بدانید این دریاچه از سال 89 به عنوان نهمین اثر طبیعی ملی به ثبت رسید و نام آن به معنای محل گرد آمدن آب است.

آب این دریاچه به اندازه‌ای زلال است که دوست نخواهید داشت لحظه ای چشم از آن بردارید اما باید این توصیه را به گردشگران اوان داشت که نباید از منظره اطراف دریاچه غافل باشند. در نتیجه بهتر است در این سفر دوربین عکاسی به همراه داشته باشید تا لحظه لحظه خود را ثبت کنید.

برای جذاب شدن سفر خود پیشنهاد ما این است در ساعات اولیه صبح به کنار دریاچه بروید تا مه غلیظی که اطراف اوان را فراگرفته است را مشاهده کنید.

البته قایق سواری از دیگر تفریحاتی است که می‌توانید به سفر خود اضافه کنید. در کنار آن کوهنوردی نیز می‌تواند بخشی از سفر شما را شامل شود زیرا کوه‌های مرتفعی در اطراف دریاچه قرار دارند که وقتی بر فراز آنها می ایستید زیبایی دو چندانی از اوان را می‌بینید.

اما اگر درباره دریاچه از مردمان بومی منطقه بپرسید به شما خواهند گفت این دریاچه حدود 500سال پیش ایجاد شده است. جالب است که برخی دیگر این دریاچه را باقی مانده یک دریاچه بزرگتر می دانند. عمق این دریاچه 8/6متر است و آبی شیرین دارد.

بهترین زمان برای سفر به اوان اردیبهشت تا مهر ماه است. در واقع این دریاچه هوای گرم تابستان را معتدل می کند در نتیجه شما در روزهای گرم با سفر به این منطقه خاطرات خوشی را برای خود ثبت خواهید کرد.
 

 نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 20:06- 1397/2/1
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
 
آیا شما با حذف کلمات شرقی و غربی ازکلمه الموت شرقی و الموت غربی موافق هستید؟

نام کاربری :

کلمه عبور :

:: عضویت در باشگاه هواداران


مشاهده تصاوير ارسالي کاربران(گالري تصاوير)

ضرب المثل هاي الموتي

روستاهاي الموت

گويشهاي الموتي

ارسال نظرات

 
       

:: برگ نخست      :: درباره الموت      :: اخبار  الموت      :: وب گردی     :: گردشگری      :: ارتباط با ما

     

تمامــی حقـــوق این وب سایــت متعلــق اســت بــه سایت الموت من و برای این گروه محفوظ است


طراحی سایت توسط پارس فناوران