۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ خرداد | Wednesday 20 June 2018
 
   
  کشاورزان و روستائیان پیش ازموعد بازنشسته می‌شوند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان قزوین گفت:کشاورزان و روستائیان تحت پوشش بیمه اجتماعی از این پس تنها با پرداخت ۱۰ سال حق بیمه می‌توانند مستمری بازنشستگی دریافت کنند.

به گزارش سایت الموت من، سعید رضایی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان اظهار کرد: روستائیان با سن ۷۰ سال که سابقه ۱۰ سال بیمه پردازی داشته باشند اکنون با حمایت دولت می‌توانند از مستمری بازنشستگی برخوردار شوند.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این حداقل سابقه بیمه پردازی لازم برای بازنشستگی ۱۵ سال با شرط سنی ۶۵ سال بود که امروز با همکاری دولت و صندوق بیمه اجتماعی روستائیان ۵ سال از سابقه بیمه پردازی لازم در این خصوص کاسته شده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان استان قزوین افزود: اگرچه اجرای این طرح براورد مالی نزدیک به ۴ هزار میلیارد تومانی برای دولت به همراه داشته است ولی با اجرای آن تعداد زیادی از خانواده‌های روستایی در سنین کهنسالی می‌توانند از مزایای بازنشستگی این صندوق استفاده کنند.

رضایی گفت: مستمری بازنشستگی، مسترمی بازماندگان و ازکارافتادگی خدماتی است که در این بیمه اجتماعی برای روستائیان انجام می‌شود.

وی همچنین با اشاره به سهم دو برابری دولت از پرداخت حق بیمه روستائیان کشاورزان و عشایر گفت: تعرفه حق بیمه برای این صندوق بیمه اجتماعی تنها ۱۵ درصد از درآمد است که ۱۰ درصد آن توسط دولت و تنها ۵ درصد آن توسط کشاورزان و روستائیان پرداخت می‌شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان استان قزوین سطوح درآمدی در این سطح بیمه را از ۱۸۰ تا ۴۸۰ هزار تومان دانست و خاطرنشان کرد: کشاورزان تنها ۵ درصد از درآمد خود را بابت تحت پوشش قرار گرفتن این بیمه پرداخت می‌کنند و با حداقل ۱ سال بیمه پردازی تحت حمایت خدمات نامبرده شده قرار می‌گیرند.

رضایی همچنین از تفاوت میزان مستمری پرداخت شده در این صندوق با سایر بیمه‌ها اشاره کرد و گفت: در این صندوق بیمه اجتماعی که نگاه حمایتی نیز به روستاها دارد با حداقل ۱ سالی بیمه پردازی افراد می‌توانند از مستمری بازماندگان و از کارافتادگی استفاده کنند در حالی که میزان دریافتی آنان نیز نباید کمتر از ۲ سوم از سطوح درآمد انتخابی شان باشد.

وی تصریح کرد: از سال ۸۳ با اجرای این طرح در کشور تا پایان دولت نهم و دهم تنها ۱۰ هزار نفر از استان قزوین تحت پوشش این بیمه قرار گرفته بودند که اکنون به بیش از ۳۲ هزار نفر رسیده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان استان قزوین همچنین از بازنشستگی پیش از موعد بیش از ۱ هزار و ۵۰۰ خانواده کشاورز، روستائی و عشایر با اجرای این طرح در قزوین خبر داد.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 12:28- 1397/3/30
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
 
آیا شما با حذف کلمات شرقی و غربی ازکلمه الموت شرقی و الموت غربی موافق هستید؟

نام کاربری :

کلمه عبور :

:: عضویت در باشگاه هواداران


مشاهده تصاوير ارسالي کاربران(گالري تصاوير)

ضرب المثل هاي الموتي

روستاهاي الموت

گويشهاي الموتي

ارسال نظرات

 
       

:: برگ نخست      :: درباره الموت      :: اخبار  الموت      :: وب گردی     :: گردشگری      :: ارتباط با ما

     

تمامــی حقـــوق این وب سایــت متعلــق اســت بــه سایت الموت من و برای این گروه محفوظ است


طراحی سایت توسط پارس فناوران