۱۳۹۷ شنبه ۴ فروردين | Saturday 24 March 2018
 
   
  طرح ضربتی تولید و اشتغال در روستاهای اندج و گازرخان اجرایی می شود

طرح ضربتی تولید و اشتغال در روستاها عملیاتی می شود

به گزارش سایت الموت من ،اسماعیل زمانی مسئول حوزه گردشگری طرح ضربتی تولید و اشتغال سازمان میراث فرهنگی کشور اظهارداشت: طرح ضربتی تولید و اشتغال در روستاهای نمونه گردشگری در ۷۳ روستای کشور اجرایی خواهد شد که با اعزام کارشناسان بخش های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این قابلیت ها شناسایی و شکوفا خواهد شد.

نماینده اعزامی از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور تصریح کرد:دراستان قزوین هم دو روستای اندج و گازرخان برای اجرای این طرح پیشنهاد شده است که ضمن حضور درمنطقه الموت وضعیت این مناطق را مورد بررسی کارشناسی قرار خواهیم داد.

وی اضافه کرد: هر روستا با موقعیت جغرافیایی، بافت فرهنگی و جمعیتی و توانمندی و ظرفیت های طبیعی و انسانی که دارد اگر بخوبی شناسایی و شکوفا شود می تواند به رونق تولیدواشتغال و اقتصاد منطقه کمک کند.

زمانی بیان کرد: در برخی روستاها صنایع دستی و اثار هنری مردم ساکن می تواند به تولید ثروت و جذب گردشگر کمک کند و برخی روستاها آثار تاریخی و چشم اندازهای طبیعی دارند که باید معرفی و شکوفا شود.

وی اضافه کرد: گاهی با تغییرکاربری یک خانه قدیمی و یا مکانی می توانیم خانه های بوم گردی را توسعه داده و به رونق گردشگری روستا کمک کنیم و گاهی صنایع دستی قابل تقویت است که در این طرح به طور جدی آن را دنبال می کنیم.

زمانی یادآورشد: در استان قزوین از میان روستاهای معرفی شده در مرحله اول روستاهای اندج و گازرخان در منطقه الموت را انتخاب کرده ایم که امروز سه شنبه مورد بازدید میدانی قرار خواهیم داد و پس از جمع بندی اطلاعات امیدواریم بتوانیم طرح های پیش بینی شده را عملیاتی کنیم.
نظرات :
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 22:07- 1397/1/4
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
 
آیا شما با حذف کلمات شرقی و غربی ازکلمه الموت شرقی و الموت غربی موافق هستید؟

نام کاربری :

کلمه عبور :

:: عضویت در باشگاه هواداران


مشاهده تصاوير ارسالي کاربران(گالري تصاوير)

ضرب المثل هاي الموتي

روستاهاي الموت

گويشهاي الموتي

ارسال نظرات

 
       

:: برگ نخست      :: درباره الموت      :: اخبار  الموت      :: وب گردی     :: گردشگری      :: ارتباط با ما

     

تمامــی حقـــوق این وب سایــت متعلــق اســت بــه سایت الموت من و برای این گروه محفوظ است


طراحی سایت توسط پارس فناوران